JPEG Image 625 × 350 pixels

مدیرعامل فرابورس ایران در نشست تخصصی زیست فناوری با اشاره به اینکه زیست‌فناوری به لحاظ ویژگی‌های ذاتی خود، دانشی بین رشته‌ای است، گفت: بیوتکنولوژی به واسطه کاربردهای بالقوه وسیعی که دارد، نقطه عطف بسیاری از مسائل عمده جهان مانند سوءتغذیه، بیماری، دسترسی انرژی، آلودگی و … است و از همین رو کشورهای توسعه یافته دنیا نبرد رقابتی را برای تجاری‌سازی کاربردهای آن آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در مرحله رشد و گسترش کسب‌وکارها نیز صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند، افزود:بازار سرمایه برای بنگاه‌هایی که به بلوغ رسیده‌اند نیز ابزارهای تامین مالی مناسبی اعم از صندوق‌های خصوصی و اوراق بدهی دارد ضمن آنکه اگر شرایط لازم را داشته باشند، ورود به بازار سهام نیز به تامین مالی بلندمدت آنان کمک می‌کند.

امیر هامونی در ادامه اظهار کرد: از مجموع مبلغ سرمایه‌گذاری صندوق‌های جسورانه روی استارتاپ‌های فعال در حوزه‌های مختلف که به میزان ۱۶۴ میلیارد تومان است، حوزه زیست‌فناوری رقم ۳۵ میلیارد تومانی را به خود اختصاص داده است.

هامونی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه که در حوزه زیست‌فناوری سرمایه‌گذاری کرده‌اند نیز اشاره و عنوان کرد: صندوق‌های «یکم دانشگاه تهران»، «رویش لوتوس» و «ایده نوتک آشنا» در این حوزه در حدود ۳۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

وی همچنین صندوق‌های جسورانه و خصوصی که در زمینه زیست فناوری فعال هستند را به ترتیب صندوق‌های پیشگام، پویا، آشناتک، رویش، پارتین و تهران۱ در حوزه جسورانه و صندوق نوآور در حوزه صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی عنوان کرد.

 

منبع: فرابورس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *